Please assign a menu to the primary menu location under MENU

Film Replikleri

Umudunu Kaybetme Film Replikleri

1.91Kokuma

Umudunu Kaybetme film replikleri, umut üzerine en iyi dram yapımlarından biri olan The Pursuit of Happyness filmine ait sözler bu listede.

Umudunu Kaybetme Filmi Hakkında

Orijinal ismi The Pursuit of Happyness olan Umudunu Kaybetme filmi 2006 yapımı Amerikan dram filmidir.Gerçek olaylara dayalı film Chris Gardner’ın hayatını anlatmaktadır.Filminin yönetmen koltuğunda Gabriele Muccino yer almıştır.Chris karakterini ünlü Hollywood oyuncusu Will Smith canlandırmış, filmdeki oğlunu da gerçek hayattaki oğlu Jaden Smith oynamıştır.

Filmin Konusu:
Film 1980 yıllarda karısı Linda ve oğlu Christopher ile birlikte San Francisco’da yaşayan Chris Gardner’ın hayatını anlatmaktadır.Gardner, geçimini sağlamak için bir çok başarısız girişim de bulunur.En son işi olan zamanın teknoloji ürünü kemik tarayıcı satışında da başarısız olunca, karısı tarafından terk edilir.Kısa bir süre sonra da evden de atılarak oğlu ile birlikte sığınma evlerinde kalmaya başlar.

Tesadüf eseri tanıştığı Dean Witter, Gardner’ın parlak zekasından etkilenerek ona borsa sektöründe yeni bir kariyer teklifi sunar.Gardner artık hem yeni işini garanti altında almak sıkı çalışacak hem de oğlunun velayetini üstlenmek için çetin bir hayat mücadelesine girecek.

Umudunu Kaybetme Film Replikleri

Benim adım Chris Gardner.Babamla 28 yaşımdayken tanıştım.Ve ben daha çocukken, şu karara vardım:İleride çocuklarım olursa babalarını tanıyacaklardı.

Bir daha kimsenin sana bir şey yapamayacağını söylemesine izin verme.Benim bile.Tamam mı?
– Tamam.
Bir hayalin varsa onun peşini bırakmamalısın.Birisi bir şeyi yapamıyorsa senin de yapamayacağını söylemek istiyordur.Bir şeyi istiyorsan, peşini bırakma. O kadar.

Özgürlük treni hakkındaki en önemli şey dağlara tırmanmasıdır.Ve hepimiz dağları aşmak zorundayız.Bilirsiniz, çıkması zor yüce dağlar ve insanı umutsuzluğa düşüren dağlar.Evet, o dağların burada, Glide’da olduğunu biliyoruz.Onlar hakkında şarkı söyleriz.

Mutluluk belki de sadece arayacağımız bir şeydir ve belki de hiçbir zaman sahip olamayacağımız bir şeydir.Her neyse artık.

Muhtemelen gitme olasılığımız yüksek demek.Belkiyse gidebiliriz veya gitmeyebiliriz demek.

-Chris görüşmeye gömleksiz gelen birini işe alsaydım sen ne düşünürdün?
-O halde pantolonu çok iyi olmalı diye düşünürdüm.

Bir şey söyleyebilir miyim?
Bana bir soru sorsanız ve ben yanıtı bilmiyorsam size yanıtı bilmediğimi söylerim.Ama emin olun ki yanıtı nasıl bulacağımı biliyorum ve yanıtı bulacağım.

Yorumla